Hoe integreer je Dynamics 365 Finance & Operations en Business Central met elke software voor live gegevens

Anastasia Mazur Bedrijfsnieuws, Connectoren, Producten en oplossingen 2 Opmerkingen

Cloud ERP-systemen zijn revolutieizing de manier waarop bedrijven zaken doen rechts voor onze ogen. Een van de belangrijkste spelers die de zakenwereld veranderen is Microsoft met hun Dynamics 365 software. Volgens Capterra's onderzoek gedaan in januari 2019, staan Dynamics 365 cloud ERP-systemen op de tweede plaats met 3,8 miljoen gebruikers wereldwijd en de afstand tot de eerste plaats in straalsnelheid afsnijden. Microsofts rebranding en upgrade van Dynamics Nav en AX in 2018 naar respectievelijk Business Central en Finance and Operations was zo succesvol dat het hun wereldwijde inzet heeft gestimuleerd - waarbij Business Central domineert in kleine en middelgrote bedrijven, en FinOp bedrijfsprocessen afdekt in middelgroot en groot organizaties 

Waarom breiden cloud ERP-systemen zich uit op werkplekken, en wat kunnen bedrijven nog meer doen om een meer centralized en geautomatiseerde workflow?  

In dit artikel bespreken we migratie naar cloud Dynamics 365 Bedrijfscentrales en Financiën & Operaties en analyserenze scenario's en manieren om deze ERP's te synchroniseren en te integreren met bijna alle software van derden. Lees verder! 

Waarom in de eerste plaats een ERP-systeem in de cloud gebruiken?

Cloud ERP-systemen zijn een openbaring voor kleine en middelgrote ondernemingen. Als in het verleden, on-premise systemen waren alleen betaalbaar voor grote bedrijven vanwege de noodzaak van het uitgeven van kapitaal aan hardware, tegenwoordig kan elke organisatie gebruik een krachtig ERP-systeem zoals ze basis zijnd in de wolk.    

Cloud ERP-platforms winnen aan populariteit omdat bedrijven zijn geïnteresseerd in verbetering van bedrijfsprestaties (64%), positieing de bedrijf voor groei (57%), of in verminderening werkkapitaal (57%) en ERP's helpen hen ermee. Bovendien zijn startende bedrijven en KMO's nu minder afhankelijk van mankracht om hun dagelijkse werkzaamheden uit te voeren. Al deze voordelen - terwijl hardware en onderhoud op de schouders van de leverancier liggen. Bovendien, organizaties kiezen voor cloud ERP's vanwege hun schaalbaarheid: ze kunnen kiezen voor het hele pakket of alleen de specifieke modules die ze nodig hebben, zoals boekhouding, human resources, loonlijst, voorraadbeheer enz. 

Migratie van on-prem NAV en AX naar de cloud

Hoewel on-prem NAV en AX nog steeds in bedrijf zijn, met een nieuwe, verbeterde cloud versie van de ERP-software beschikbaar, veel organizaties geïnteresseerd zijn in migratie van Dynamics AX naar Dynamics 365 Financiën en Operations en van Dynamix NAV aan Business Central. Deze maakt sense. De cloud apps hebben veel meer functionaliteit vergeleken met de oude versies. Met de nieuwe versie, bedrijven kunnen gebruik de inloggen via het web, de nieuwe interface, de betere bedrijfsinformatie en hebben meer flexibiliteit - met andere nieuwe functies en updates die binnenkort komen. Bovendien, de nieuwe versies gemakkelijker te integreren met andere Microsoft cloud-producten 

Een andere belangrijke reden om AX te migreren naar Finance & Operations en NAV naar Business Centraal is dat met de wereldwijde trend van cloud-first en mobile-first, on-premise versies van Dynamics kunnen worden verouderd in een paar jaren. 

SaaS ERP verbinden met toepassingen op locatie en in de cloud

Overgang van on-prem ERP naar SaaS is de eerste voor de hand liggende stap voor organizaties gericht op het stroomlijnen van bedrijfsprocessen. Maar, in feite, zijn er veel meer dingen die gebeuren rond cloud FinOp en Business Central. 

De volgende verbetering is de integratie ervan met andere apps bestaande op de werkplek. ERP-software synchronization is van cruciaal belang voor centraleizgegevens en het verminderen van inefficiënte werkstromen.  

Bijvoorbeeld, het nemen van gegevens van de ERP en het handmatig invoegen in eenander programma kost veel tijd. Door het automatisch te integreren snelheden het proces en vermindert de menselijke fout. Het verhoogt ook samenwerking tussen werknemers en verbetert de transparantie.   

ThDaarom, wanneer implementatie van ERP-systemen, organizaties zoeken naar manieren om ze te integreren met hun andere bestaande software.  

Hieronder, zullen we analyserenze typische integratiescenario's. 

Typische gebruikssituaties voor ERP-integratie in de cloud

Hoewel de scenario's voor Dynamics 365 Finance and Operations of Business Central talrijk zijn, kunnen de meest voorkomende in de volgende categorieën worden gegroepeerd: 

Synchronizing Dynamics NAV met Dynamics 365 Business Central en Dynamics AX met Financiën en Operaties. Geavanceerde integratieplatforms en speciale connectoren kunnen on-premises en cloud ERP-systemen integreren voor mogelijke migratie in de toekomst. 

Integratie van een cloud ERP en software voor productie- en machinegegevens. Beide gegevens van de machines en een productie-uitvoeringssysteem (MES) bevatten veel informatieormatiover wat en hoe er in de fabriek wordt geproduceerd. Synchroniseren het met enterprise resonzece planning zal helpen de productie te verhogen efficiëntie en het bedrijf meer inspelen op de veranderende vraag, overproductie te vermijden, en verhogen automatisering van onderhoud.  

Dynamics 365 Business Central en Dynamics 365 Finance and Operations en project management software. Eenmaal geïntegreerd, levert het ERP-systeem essentiële financiële gegevens en de projectbeheersinstrument onthult een volledig beeld van de voortgang en status.  

ERP-integratie met opslag / magazijn. Een pakhuis mag niet fungeren als een stand-alone entiteit en synchroniseren zijn gegevens met Dynamics 365 toestaan voor dat. Alle Afdelingen van productie tot klantenservices en inkoop kunnen allemaal snel real-time gegevens ophalen uit het magazijnsysteem en deze gebruiken om betere beslissingen te nemen.  

ERP-integratie met Customer Relationship Management (CRM). Onze cliënten moeten vaak integreren de nieuwe wolk ERP met hun bestaande CRM-systemen zoals Salesforce, SugarCRM, Dynamics 365, Oracle, of Werkboeken of beter beheer en een vlottere onboarding van klanten.  

Synchronization van een cloud ERP-platform met leverancierssystemen en inkooporders systemen (POs). OrganizWanneer in een ERP-systeem een inkoopalarm voor een onderdeel of reserveonderdeel wordt gegenereerd, sturen bedrijven aanvragen naar leveranciers. Zodra de offerte van een leverancier binnenkomt, wordt deze komt binnen het systeem voor verdere verwerking. Door uw ERP te integreren met een POsjij onmiddellijk krijgen toegang tot ontvangstbewijzen, logboeken en andere relevante informatie, minimalizing de tijd en het gedoe van handmatige gegevensinvoer. 

ERP en een voorraadbeheersysteem. Deze integratie kan verhogen je de productiviteit van het bedrijf veel, vooral als u met een groot inkoopvolume werkt, en de orders moeten naar de on-premises voorraadsysteem. Het wordt vooral handig omdat expert gebruikers in het veld kunnen de beschikbaarheid van reserveonderdelen/producten vanaf hun persoonlijke apparaten in real time opzoeken. 

Cloud ERP en een on-prem product lifecycle management systeem (PLM). Het PLM-systeem stuurt de afgewerkte stuklijstgegevens naar Dynamics FinOp / Business Central voor goedkeuring. Wanneer de systemen geïntegreerd zijn, verloopt het proces snel, geautomatiseerd en foutloos. 

Dynamics 365 FinOp/Business Central en een data warehouse. Dit is one van de meest typische use cases voor de integratie tussen de cloud ERP en een on-premises systeem. Kijk op onze stapsgewijze instructies voor on-prem database-integratie naar Dynamics 365 online. Deze voorbeeld gebruikt de AdventureWorks Database, een fictief multinationale productieonderneming, en is uitgelegd door een IT expert met diep inzicht en humor. Een echte aanrader! 

Integratie van cloud ERP en verkooporders. Een van onze grote klanten had het volgende verzoek: verkooporders van een on-prem front-end systeem integreren in Dynamics 365 Finance and Operations voor verwerking en beheer. Ze waren gelukkigom te zien of het efficiënt kon worden gedaan. 

Dynamics 365 Business Central/ FinOp en Klantenportaal en Klantendienst. Gewoonlijk worden een klantenportaal en -dienst zelf gehost, en de integratie met het ERP-systeem maakt het mogelijk voor een vlotte uitwisseling van kritieke bedrijfsgegevens.  

*** 

Al met al, de gevallen van ERP-integratie omvat on-prem, cloud en hybride opties en kan worden uitgebreid naar alle legacy-software, en ook oude ERP-systemen on-prem die moeten worden synchronized met Dynamics 365 Business Central of Financiën en Operaties.  

Het dekt ook elk geval waarin live gegevens moeten worden opgehaald uit het ERP-systeem om te worden gebruikt door toepassingen van derden.  

Dit zijn slechts enkele ideeën die kunnen verhogen je organizations productiviteit, maar afhankelijk van de bedrijfsspecificaties kunnen er veel andere integratiemogelijkheden die we kunnen behandelen 

Waarom ERP-integratie zo complex is

Terwijl er is een sterke behoefte aan cloud ERP-integratie, deze is een zeer uitdagend proces. Er zijn verschillende redenen voor deze. 

Ten eerstehebben de ERP-platforms geen melke kant-en-klare integratie opties. Zij kunnen alleen gegevens bekijken via Vermogen BI, integreren met Office 365 en een paar CRM-apps.  

En ook al hebben sommige cloud ERP's, zoals Dynamics 365 Finance & Operations en Dynamics 365 Business Central, open API's die de integratie vergemakkelijken met andere apps, tenzij je kies een out-of-the-box-aansluitingmoet uw ontwikkelaar de integratie vanaf nul coderen.  

De programmeur moet niet alleen leren en begrijpen van het ERP-systeem en de andere toepassings die je wilt integreren metmaar ook om alle documentatie van hun API's te bestuderen alvorens de code te schrijven. En dit creëert een potentiële geld drain: ten eerste, met dure ontwikkelaarstijd, en ten tweede, met het productiviteitsverlies van het team werken in ongelijksoortige systemen. Bovendien zullen, zelfs wanneer de code klaar is, de kapitaaluitgaven blijven doorgaan omdat het nog steeds aan de ontwikkelaar is om het geïntegreerde ERP-platform te onderhouden en nieuwe oplossingen te creëren wanneer het systeem wordt bijgewerkt. 

Connectoren voor Dynamics 365 Finance & Operations en Dynamics 365 Business Central

Hier bij Connecting Software, werken we veel met connectoren voor zakelijke toepassingen via onze geavanceerde Connect Bridge (CB) platform. Dus, na de connectoren voor Dynamics NAV en Dynamics AX, is het niet meer dan logisch dat ons team nieuwe connectoren om de marktvraag bij te houden.  

Ontmoet onze Dynamics 365 Financiën en verrichtingen en Dynamics 365 Zakencentrum connectoren. Met hun hulp kunt u elke toepassing verbinden met live gegevens van het ERP-systeem. Ze maken het mogelijk om de informatie te bedienen zoals je zou doen met een database: Lezen, schrijven en bijwerken van alle entiteiten en records. De volledige functionaliteit van het ERP is beschikbaar voor integratie met andere bedrijfstoepassingen die on-premises en in de cloud worden gehost. De connector is gebaseerd op het Open Data Protocol (OData), een nieuw Microsoft standaard.  

Anders dan bij codering op maat, hoeft een IT-expert niet veel tijd te investeren in het bestuderen van de API's van een veelheid van software en het schrijven van ingewikkelde code.  

De connector bespaart tot 90% van die tijd en laat zelfs een beginnende ontwikkelaar om een integratie te maken. Dit is omdat het alle API-aanroepen vertaalt in SQL-query's - een universeel bekende taal onder programmeurs van jong tot oud. Ons team zorgt voor het onderhoud van de connector en in geval van systeemupdates, zodat deze naadloos blijft werken. 

Zodra het ERP-systeem is geïntegreerd met andere software, veel hoofdpijn zal worden vermeden onmiddellijk omdat het: 

  • maakt handmatige gegevensinvoer overbodig en maakt tijd vrij voor zinvollere taken;  
  • minimaliseert fouten;  
  • verhoogt de snelheid van de gegevensuitwisseling;  
  • biedt waardevolle inzichten in bedrijfsprocessen - waardoor uitgaven kunnen worden teruggedrongen, nieuwe kansen kunnen worden ontdekt, enz;  
  • verbetert de klantervaring en de samenwerking binnen het team.   

Daarbovenop, zodra het Connect Bridge platform is geïnstalleerd, heb je geen andere middleware meer nodig. Met 100+ voorgebouwde connectoren, is praktisch elke integratie mogelijk.

Integratieplatform voor meer taken

Automatisering van bedrijfsprocessen is zo belangrijk voor duurzame bedrijven dat zij verdubbeld hun uitgaven aan synchronisatie- en integratieoplossingen in de afgelopen 5 jaar.   

Met het Connect Bridge platform kunt u nog meer waarde creëren bovenop de FinOp en Business Central connectoren. Kijk op andere mogelijkheden en gebruikssituaties voor Dynamics 365 Finance & Operations connector en Dynamics 365 Aansluiting Business Central 

Hoe werkt dit alles in de praktijk? We zouden graag met u delen de verhaal van KTM, een toonaangevende fabrikant van motorfietsen. Voor een paar jaar, hadden ze hun Dynamics 365 draaiende op locatie samen met een enorme data magazijn. Toen besloten ze om beide online over te dragen. KTM de CB Linked Server-integratie toegepast, die nauw samenhangt met het concept van synchronisatie van een cloud ERP-systeem met andere software. KTM was snel in staat om doe de integratie ze nodig, en de proces is geweest running gladly en betrouwbaar voor momeer dan vijf jaar. 

Ontdek hoe gemakkelijk het is om te installeren en te gebruiken de Dynamics 365 Financiering en Operaties of Dynamics 365 Bbedrijf Central om de meeste integratieproblemen op te lossen voor uw bedrijf. Gratis tests maken deel uit van ons aanbod! 


***
En hier zijn meer verhalen over wat Connect Bridge voor het bedrijfsleven kan betekenen:

Lobodms en Connect Bridge


Infographics: Waarom zijn de kosten van IT-systeemintegratie zo hoog

Opmerkingen 2

  1. We draaien dynamics 365 FO en we proberen om Power Bi Desktop te verbinden met d365 voor rapportage, maar we zijn niet in slagen om dit te doen. we hebben geprobeerd met behulp van Odata feeds, maar het krijgen van een fout. is er een connector die we kunnen gebruiken om dat te bereiken

  2. Probeert u de gegevens van Dynamics 365 FO in Power BI Desktop te krijgen? In dat geval kunt u gebruik maken van onze Connect Bridge platform met de FO connector om de gegevens te krijgen die je wilt.

    Om de gegevens in Power BI Desktop te krijgen, neem ik aan dat de ODBC-connector in Power BI Desktop zou werken. We zullen binnenkort contact met u opnemen zodat we uw verzoek verder kunnen analyseren.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.